Вівторок, 19.03.2024, 05:47,

Сайт РМО вчителів початкових класів Саксаганського району м. Кривого Рогу
Особистий кабінет
Пропонуємо...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нас відвідали

Презентації

Головна » Кабінет вчителя » Інфоцентр » Методичні рекомендації

АНКЕТА на визначення рівня володіння засобами інформаційно-комунікаційних технологій
[ Викачати з сервера (168.5 Kb) · Викачати видалено () ] 17.03.2013, 12:15
АНКЕТА на визначення рівня володіння засобами інформаційно-комунікаційних технологій

Інструкція. З наведених нижче тверджень виберіть найбільш прийнятні для Вас варіанти відповідей.

1.    
Апаратна складова персонального комп’ютера:

    
А.    
Досконало орієнтуюсь у принципах роботи основних складових комп’ютера, умію самостійно готувати персональний комп’ютер до роботи та користуватись локальною мережею комп’ютерів.

    
Б.    
Знаю призначення кожного пристрою комп’ютера, вмію самостійно готувати комп’ютер до роботи.

    
В.    
Умію правильно вмикати комп’ютер та периферійні (зовнішні) пристрої; маю знання про функції основних складових апаратної частини, функції клавіш клавіатури, вільно володію мишкою.

    
Г.    
Маю початкові знання про призначення клавіатури, монітора, миші, внутрішніх пристроїв.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про апаратну складову персонального комп’ютера.

2.    
Пристрої зберігання даних:

    
А.    
Умію форматувати магнітні диски, можу записувати дані на різні типи лазерних дисків (CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD-RW), знаю відмінності кожного типу дисків та їх ємність.

    
Б.    
Умію користуватись магнітними та лазерними дисками для зберігання та зчитування інформації та знаю одиниці ємності.

    
В.    
Знаю одиниці вимірювання ємності запам’ятовуючих пристроїв, умію користуватись магнітними дисками для зберігання та зчитування інформації.

    
Г.    
Знаю про існування магнітних та лазерних дисків.

    
Д.    
Не маю ніяких уявлень про пристрої зберігання даних.

3.    
Програмна складова персонального комп’ютера:

    
А.    
Знаю склад та призначення усіх видів програмного забезпечення (операційні системи, операційні оболонки, прикладні програми, інструментальні програми, утіліти та ін.).

    
Б.    
Знаю, які програми входять до складу прикладного програмного забезпечення, їх призначення, маю відомості про існування різних видів операційних систем.

    
В.    
Знаю, чим відрізняються системні та прикладні програми, маю початкові знання про функції операційної системи Windows.

    
Г.    
Знаю, що комп’ютер не буде працювати без певних програм.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про програмну складову персонального комп’ютера.

4.    
Операційна система Windows:

    
А.    
Можу визначити, яку версію ОС Windows необхідно встановити на комп’ютер відповідно до конфігурації, можу встановити та відновити операційну систему, працювати з програми перевірки та очищення диску, дефрагментації та ін., знаю про файлову систему операційної системи Windows.

    
Б.    
Знаю про версії та модифікації ОС Windows, вмію використовувати для керування операційною системою діалогові вікна, можу визначити обсяг вільного місця на диску, переглянути властивості об’єктів, маю уявлення про інсталяцію програмних засобів, конфігурацію та налагодження інтерфейсу користувача.

    
В.    
Можу працювати з об’єктами, які знаходяться на робочому столі, довідковою системою, контекстним меню, вікнами операційної системи Windows, змінювати їх місце розташування, знаю призначення кнопок програмного вікна, використовую буфер обміну.

    
Г.    
Знаю про переваги графічного інтерфейсу операційної системи Windows, можу працювати з довідкою системою Windows, знаходити на робочому столі об’єкти (файли, папки, ярлики), викликати контекстне меню та обирати в ньому конкретний елемент.

    
Д.    
Не вмію працювати з операційною системою Windows.

5.    
Файли та файлова структура:

    
А.    
Можу виконувати операції з групою файлів, папок, ярликів, створювати запит для пошуку файлів за сукупністю різних ознак з використанням символів * та?

    
Б.    
Виконувати основні операції з файлами, папками (каталогами) та ярликами різними способами, змінювати позначку ярлика.

    
В.    
Можу створювати папку (каталог), ярлик, змінювати ім’я папки та файлу, копіювати та переміщувати папки та файли, змінювати назву ярлика.

    
Г.    
Маю уявлення про основне ім’я та розширення файлу, відрізняю файли за їх типами, знаю, що являють собою каталоги (папки), ярлики.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про файли та файлову структуру.

6.    
Комп’ютерні віруси та архівація файлів:

    
А.    
Маю стійкі знання роботи з антивірусними програмами (користуюсь різними антивірусними програмами, можу налагоджувати роботу антивірусної програми на роботу з конкретним комп’ютером) та програмами-архіваторами, створюю багатотомні архіви.

    
Б.    
Вільно володію можливостями антивірусних (виявлення, тестування, лікування) програм та програм-архіваторів (створення архівних файлів, поповнення архіву та ін.).

    
В.    
Можу переглядати архівні файли, знаю основні можливості програм-архіваторів; маю відомості про профілактику комп’ютерних вірусів.

    
Г.    
Маю уявлення про комп’ютерні віруси та антивірусні програми; знаю про наявність програм-архіваторів і можливість стиснення інформації.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про комп’ютерні віруси та архівацію файлів.

7.    
Загальні відомості про текстові редактори:

    
А.    
Досконало знаю й використовую можливості текстових редакторів, створюю власні шаблони і стилі документів, макети документів, вмію конвертувати файли одних форматів у файли інших форматів, використовувати стилі та шаблони документів, налагоджувати панель інструментів текстового редактору, зберігати документи в web-форматі.

    
Б.    
Умію працювати з текстовим редактором, можу зберігати текстові документи в різних форматах (*.txt, *rtf), вмію конвертувати файли одних форматів у файли інших форматів, використовувати стилі та шаблони документів, налагоджувати панель інструментів текстового редактора.

    
В.    
У цілому орієнтуюсь у середовищі текстового редактора, вмію створювати та зберігати текстовий документ, змінювати параметри сторінок, змінювати масштаб відображення сторінки на екрані, викликати контекстне меню.

    
Г.    
Знаю призначення текстових редакторів, відрізняю вікна текстового редактора від інших програм, можу завантажувати текстовий редактор, створювати в ньому документ, працювати з довідковою системою текстового редактора.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про текстові редактори.

8.    
Основні можливості текстового редактора:

    
А.    
Можу самостійно набирати та редагувати текстові документи; працювати з фрагментами тексту при одночасній роботі з кількома документами, здійснювати пошук та заміну фрагменту документу за різними ознаками; друкувати документи.

    
Б.    
Можу самостійно набирати та редагувати текстові документи; працювати з фрагментами тексту при одночасній роботі з кількома документами; друкувати документи.

    
В.    
Можу самостійно набирати та редагувати текстові документи; працювати з фрагментами тексту; друкувати документи.

    
Г.    
Маю уявлення про комп’ютерний набір тексту, вмію обирати мову набору тексту, перемикати регістри, переміщуватись по тексту, працювати в режимі вставки та заміни.

    
Д.    
Не вмію працювати з текстовим редактором.

9.    
Додаткові можливості текстового редактора:

    
А.    
Вільно створюю та обробляю таблиці в середовищі текстового редактору, можу додавати до тексту електроні таблиці, малюнки, діаграми, використовую об’єкти WordArt, можу зливати декілька документів.

    
Б.    
При роботі з таблицею в текстовому редакторі можу редагувати комірку таблиці, вставляти та видаляти рядки та стовбці, сортувати дані в таблиці, використовувати пункт контекстного меню «Границы и заливка».

    
В.    
Можу створювати стандартні таблиці в текстовому редакторі, вставляти малюнок в текст, розподілити сторінку на колонки.

    
Г.    
Маю уявлення про роботу з малюнками і таблицями в текстовому редакторі.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про додаткові можливості текстового редактора.

10.    
Форматування в текстовому редакторі:

    
А.    
Можу створювати особисті шаблони, додавати колонтитули, використовувати автотекст, перевіряти орфографію, створювати додатковий словник, створювати та використовувати різні стилі форматування тексту.

    
Б.    
Можу самостійно форматувати текст, установлювати переноси слів, змінювати відступи абзаців, параметри сторінок, обирати колір фону сторінки, створювати нумеровані та марковані списки, додавати номери сторінок.

    
В.    
Можу змінювати гарнітуру шрифту: полужирний, курсів, підкреслювальний, змінювати колір шрифту, установлювати ефекти шрифту, здійснювати вирівнювання абзаців, змінювати міжрядкові інтервали.

    
Г.    
Можу змінювати параметри шрифту: розмір, стиль та параметри шрифту.

    
Д.    
Не вмію форматувати тексти за допомогою текстового редактора.

11.    
Загальні відомості про електронні таблиці Excel:

    
А.    
Досконало знаю і використовую можливості електронних таблиць, вмію використовувати результати опрацювання електронних таблиць (таблиці, графіки, діаграми) та зберігати їх в інших форматах, використовую стилі та шаблони документів, налагоджувати панель інструментів.

    
Б.    
Умію працювати в середовищі табличного процесору, можу працювати з книгами та аркушами електронної таблиці, можу знайти потрібний файл, що містить електронну таблицю, зберігати документи, створені в середовищі табличного процесору в різних форматах.

    
В.    
У цілому орієнтуюсь у середовищі табличного процесору, знаю його основні можливості та правила опрацювання інформації, вмію завантажувати уже існуючий файл, змінювати параметри сторінок, змінювати масштаб відображення сторінки на екрані.

    
Г.    
Маю уявлення про електронні таблиці, відрізняю вікна редактора електронних таблиць від вікон інших програмних засобів, можу завантажувати редактор електронних таблиць, вмію працювати з довідковою системою.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про електронні таблиці Excel.

12.    
Основні можливості табличних процесорів:

    
А.    
Можу самостійно створювати та форматувати електронну таблицю, застосовувати готові стилі форматування та створювати власні стилі, встановлювати фон аркуша, обирати фоновий візерунок, використовувати вбудовані формули (арифметичні та логічні), використовувати абсолютні та відносні посилання, застосовувати їх для запису функцій, застосовувати пошук та заміну даних, сортувати дані за різними ознаками.

    
Б.    
Можу самостійно створювати та форматувати електронну таблицю, встановлювати фон аркуша, обирати фоновий візерунок, використовувати вбудовані формули (арифметичні та логічні), застосовувати пошук та заміну даних.

    
В.    
Умію створювати електронну таблицю з подальшим використанням обчислень за її даними, форматувати таблицю: змінювати ширину рядків та стовпців, додавати та видаляти рядки та стовпці, обрамляти комірки та таблиці.

    
Г.    
Можу створювати просту таблицю, вводити до неї числову та текстову інформацію.

    
Д.    
Не вмію працювати з електронними таблицями.

13.    
Додаткові можливості табличного процесора:

    
А.    
Можу створювати складні діаграми, попередньої проаналізувавши вміст електронної таблиці та підібравши найбільш прийнятний тип діаграми, форматувати діаграми, виконувати операції копіювання, переміщення та видалення вмісту комірок електронної таблиці.

    
Б.    
Можу додавати малюнки та текст до електронної таблиці, будувати діаграми на базі табличної інформації, виконувати операції копіювання, переміщення та видалення вмісту комірок електронної таблиці, а також робити форматування діаграм: обробку заголовка, зміну кольору та масштабу, зміну типу.

    
В.    
Можу додавати малюнки та текст до електронної таблиці, будувати діаграми на базі табличної інформації, виконувати операції копіювання, переміщення та видалення вмісту комірок електронної таблиці.

    
Г.    
Мені відомо про можливість створювати діаграми та графіки за даними електронної таблиці.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про додаткові можливості табличного процесора.

14.    
Загальні відомості про програму створення презентацій PowerPoint:

    
А.    
Досконало знаю і використовую можливості програми презентації PowerPoint, можу зберігати у різних форматах, у тому числі у web-форматі.

    
Б.    
Умію працювати з програмою створення презентації PowerPoint, можу зберігати презентацію в різних форматах, налагоджувати панель Іструментів PowerPoint.

    
В.    
У цілому орієнтуюсь у середовищі PowerPoint, працюю одночасно з кількома презентаціями, працюю в режимі перегляду слайдів (Сортировщик слайдов, Показ слайдов та ін.).

    
Г.    
Знаю призначення програми презентації Power Point, відрізняю вікна програми презентації Power Point від інших програмних засобів, можу завантажити програму та завершити з нею роботу, працюю з довідковою системою.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про програму створення презентацій PowerPoint.

15.    
Основні можливості програми PowerPoint:

    
А.    
Створюю презентації з порожніх слайдів з використанням Шаблонів оформлення та Конструктора слайдів, змінюю порядок розташування слайдів, додаю відеокліпи (фільми), звукові ефекти та мовленнєвий супровід, запускаю презентацію з будь-якого обраного слайду, можу змінювати розташування та розмір текстових та графічних об’єктів, використовую кнопки дій та гіперпосилань.

    
Б.    
Створюю презентації за допомогою майстра автовмісту, використовую різні типи розмітки слайду (проектор, роздавальний матеріал, демонстрація на екрані та ін.), вставляю в текст презентації ілюстрації з бібліотеки зображень, застосовую анімаційні ефекти для зміни слайдів, використовую в слайдах звукові ефекти.

    
В.    
Створюю презентацію на базі іншої, можу створити дублікати слайдів, змінювати фон слайду, нумерувати слайди, додавати текст із використанням спеціальних символів, перевіряти правопис та орфографію тексту слайда, застосовувати ефекти анімації для об’єктів слайду.

    
Г.    
Створюю презентації з використанням готових шаблонів, можу додавати в готову презентацію новий слайд, переглядати слайди перед друком та друкувати їх, додавати текст до презентації, знаю про існування анімації в програмі презентації PowerPoint.

    
Д.    
Не вмію працювати з програмою створення презентації PowerPoint.

16.    
Додаткові можливості програми PowerPoint:

    
А.    
Вільно створюю діаграми, гістограми, організаційні діаграми, таблиці в програмі Power Point, використовую об’єкти WordArt, можу працювати з кількома презентаціями.

    
Б.    
При роботі з програмою створення презентацій PowerPoint додаю малюнки, готові таблиці з інших файлів, вільно працюю з графіками та діаграмами.

    
В.    
Можу створювати графічні об’єкти, змінювати розмір, колір, тип ліній та орієнтацію створених об’єктів, додавати до слайду автофігури та встановлювати тіні автофігур.

    
Г.    
Маю уявлення про роботу з готовими графічними об’єктами та самостійно підготовленими малюнками.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про додаткові можливості програми PowerPoint.

17.    
Загальні відомості про глобальну мережу Інтернет:

    
А.    
Вмію зберігати web-сторінку у файлі, змінювати параметри перегляду, створювати закладки на потрібних web-сторінках, настроювати відображення графічних об’єктів web-сторінок на екрані монітору.

    
Б.    
Умію переміщуватись по web-сторінках із використанням спеціальної програми в прямому та зворотному напрямах, вводити з клавіатури адресу потрібного web-сайту.

    
В.    
Маю уявлення про конкретну програму для роботи в мережі Інтернет за її допомогою можу змінювати її стартову сторінку.

    
Г.    
Маю уявлення про глобальну комп’ютерну мережу.

    
Д.    
Нічого не знаю про глобальну мережу Інтернет.

18.    
Пошук інформації в мережі Інтернет:

    
А.    
Маю стійкі системні знання щодо роботи в глобальній мережі Інтернет, знаю призначення адресної книги та правила роботи з нею, можу здійснювати пошук потрібних файлових архівів, використовуючи логічні оператори.

    
Б.    
Знаю про наявність тематичних пошукових каталогів та пошукових машин, можу здійснювати пошук потрібної інформації в Інтернеті.

    
В.    
Знаю про наявність тематичних пошукових систем, створюю простий запит за ключовим словом.

    
Г.    
Знаю, що в Інтернеті можна знайти будь-яку інформацію, можу ввести з клавіатури адресу потрібної пошукової системи, створюю простий запит за ключовим словом.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про пошук інформації в мережі Інтернет.

19.    
Електронна пошта:

    
А.    
Можу створити електронну скриньку, відповідати на повідомлення з використанням списку розсилки, відправляти копії листів, приєднувати до електронних повідомлень файли різних типів, виконувати переадресацію поштових повідомлень.

    
Б.    
Умію відповідати на електронні повідомлення, відправляти їх із зазначенням терміновості та повідомленням про отримання.

    
В.    
Можу працювати з окремою поштовою скринькою для створення електронного листа, відправлення, одержання та ознайомлення з поштовими повідомленнями.

    
Г.    
Маю уявлення про електронне листування та програму підтримки роботи електронної пошти; вмію розпізнавати електронну адресу та адресу сайту.

    
Д.    
Не маю ніяких знань про електронну пошту.

20.    
Використання ІКТ у професійній діяльності

    
А.    
не використовую

    
Б.    
використовую, але зрідка

    
В.    
використовую досить часто

    
Г.    
використовую зрідка, тому що у школі немає умов для цього

    
Д.    
використовую зрідка, тому що не вистачає знань щодо ІКТ

21.    
Освітні сайти, якими користуюся у професійній діяльності

    
А.    
Сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

    
Б.    
Сайт Інституту інноваційних технологій і змісту освіти

    
В.    
Сайт Головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації

    
Г.    
Сайт Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів

    
Д.    
Сайт міського методичного центру відділу освіти

    
Е.    
Власний варіант:

Категорія: Методичні рекомендації | Додав: Ann Заклад:|Автор:Дрябіна Г.М. E W
Переглядів: 1727 | Завантажень: 793 | Рейтинг: 0.0/0

Схожі матеріали

Всього коментарів: 0


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]