Неділя, 22.09.2019, 16:18,

Сайт РМО вчителів початкових класів Саксаганського району м. Кривого Рогу
Особистий кабінет
Пропонуємо...
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Нас відвідали

Презентації

Головна » Кабінет вчителя » Я у світі (Громадянська освіта) » Я у світі (Громадянська освіта) 3 клас

Кривий Ріг - моє місто
[ · Викачати видалено () ] 16.02.2013, 01:42
Рідний мій Кривий Ріг

Учениця Криворіжжя моє, Криворіжжя, ( Слайд №1,2,3 )
Закосичене росами трав,
Над тобою хмарки пропливають,
Що палають вогнем від заграв.
Учень Кривий Ріг…Місто, яке є перлиною Дніпропетровщини,місто, в якому ми народилися, зростаємо, вчимося і, сподіваємось, будемо жити і працювати. ( Слайд №4 )
Учениця Місто Кривий Ріг розташоване у степовій зоні України, на злитті річок Інгулець і Саксагань, які входять до басейну р. Дніпро ( Слайд №5 )
Учень Варто знати, що Кривий Ріг – найдовше на нашому континенті місто. За довжиною Кривий Ріг займає друге місце в світі, поступаючись лише Ванкуверу в Канаді. Місто витягнулося вздовж на 126 км, а в ширину – до 20 км. ( Слайд №6 )
Учениця Історія Криворіжжя налічує декілька тисячоліть. Археологи довели, що наш край був заселений з дуже давніх часів. Перша людина з'явилася тут 40 тисяч років тому. ( Слайд №7 )
Учень Місто почало свою славну історію у 1775 році зі скромної степової поштової станції, де зараз знаходиться найстаріше відділення зв’язку і центральний телеграф міста. Це був глухий закуток Херсонської губернії. ( Слайд №8 )
Учениця Дивну на перший погляд назву міста тлумачать відразу чотири легенди. Одна згадує запорожця Рога на прізвисько «Кривий», що оселився давним-давно на березі Дніпра. ( Слайд №9 )
Легенда. ( Сценка ) Давно це було, коли гриміла по Україні слава про Січ Запорізьку. Били козаки турків, захищали південні кордони України. Дикий ковильний степ… При злитті двох степових річок – мальовнича, утопаюча в зелені дерев та кущів балка. ( Слайд №10 )
Якось одного літнього дня, на заході сонця, козачий кінний роз’їзд, проїжджаючи мимо, глянув із пагорба на оцю чарівну красу – і був зачарований. ( Слайд №11 )
- Ви тільки погляньте, братці, який ріг здоровенний вийшов! Так і кривий же який!
- Кривий не кривий, а мені навіки до душі припав. Ось тут і оселюся тепер назавжди!
І оселився тут славний козаченько на ім’я Ріг. Збудував добру оселю та відкрив корчму при дорозі. Та став собі жити – поживати та всіх добрих гостей пригощати. А оскільки він був без правого ока, прозвали його в народі Кривим. Бувало повертаються чумаки з Криму:
- А чи не заїхати нам у славну корчму при дорозі?
- Перекусимо та й спочинемо у старого козака кривого Рога. ( Слайд №12 )
Чув, що поважають чумаки Рога за гостинність, чуйність, відвертість, а ще за цікаві розповіді. Йшли роки, навколо хати козака почали з'являтися інші оселі. Згодом тут виросло село. Вже і козака Рога не стало, а назва так і лишилася – Кривий Ріг! ( Слайд №13 )
Учениця Криворіжжя – один із найбагатших на корисні копалини районів України. Найбільш важливими серед них є рудні родовища, поклади бурого вугілля, мармуру, доломітів покрівельних і талькових сланців, сурику, охри, будівельних пісків, суглинків, скандію, ванадію та ще близько 40 елементів таблиці Менделєєва. Загальні розвідані запаси залізних руд у Кривбасі складають понад 32 млрд. тонн.
( Слайди №14,15,16 )
Учень Кривий Ріг – велике промислове місто в Дніпропетровській області. Майже 90 підприємств різних галузей діють у нашому місті. ( Слайди17, 18 )
Учениця Центр Криворізького залізнорудного басейну, де розташований один з найбільший в світі заводів- Гірничо- Металургійний комбінат- Арселор Міталл .Кривий Ріг посідає 6 місце по виробленню залізно-рудної сировини в світі. ( Слайди №19,20 )
Учень Послухай дзвінку окрасу гудків у досвітній час,- ( Слайд №21 )
Ти серцем збагнеш одразу: оце він і є, Кривбас.
Учениця Вся площа у фотографіях прославлених гірників. ( Слайд №22 )
Завидні у них біографії у доблесних козаків.
Учень І де б з нас кому не жити, тут всюди в пошані труд. ( Слайд №23 )
Навстріч ешелону з житом платформи руду везуть.
Учениця Кривбас – будівничих врода, і школи для дітвори,
Вишневі сади, заводи, і соняхи та копри.
Учень Разом з промисловістю стрімко розвивається інфраструктура міста, змінюється його обличчя.
Учениця Кривий Ріг має сучасний міжнародний аеропорт, який спроможний цілодобово приймати літаків різних класів. ( Слайд №24 )
Учень Кривий Ріг – дуже зелене місто. Приїжджаючи в центр Криворізької агломерації, навіть не сподіваєшся побачити зелені вулиці й парки – тим приємнішим буде цей сюрприз. Навіть суха статистика звучить як пісня: 23 парки, 135 сквери, 11 набережних, 17 садів. ( Слайди № 25,26,27)
Учениця Троянди тягнуться до неба рвучко. ( Слайд №28 )
Газони зелено струмують вздовж доріг.
На південь видовжився рудоносно й вузько
Задивлений в майбутнє Кривий Ріг.
Учень Кривий Ріг ще й студентське, юне місто:вища школа – це 32 ВУЗи. Тут розташовані Криворізький Національний Унівеситет, Криворізький Гірничий Унівеситет, КПУ та інші вищі навчальні заклади. ( Слайди №29,30,31 )
Учениця Кривий Ріг — ще й значний культурний центр регіону. Тут проводяться міжнародні фестивалі «Горизонти джазу», «Кубок Кривбасу», всеукраїнські фестивалі «Джаз і юність», «Чарівна флейта», «Україно моя», «Маски», «Молодий цирк України», «Срібне джерельце», «Співограй», міський фестиваль народної творчості «Весна Рудани». ( Слайди №32,33,34,35,36,37 )
Учень В місті діють 3 кінотеатри, 46 бібліотек, краєзнавчий музей , Державний цирк, виставкова зала. ( Слайд №38,39,40 )
Учениця Ми скрізь і завжди маємо відчувати тепло рідної землі. У душі людини повинно бути світло, яке б указувало їй у житті дорогу добра. Ми ніколи не повинні забувати, що ми – криворіжці. ( Слайд №41 )
А ми, криворіжці, козацького роду! ( Слайд №42 )
А ми, криворіжці, козацького роду!
А нашому роду нема переводу!
А нашому роду – рости і буяти,
До сонця тягнутись барвінком хрещатим.
Ой, вродо козацька, віддавна.
А ще ж бо в нас - гляньте! – будови до хмари,
То шахти вогнями, то домни пожаром,
То – сила робоча,
Палає, іскриться пожарами з ночі.
Дивується світ - й дивуватися буде,
Які в Кривім Розі та й славнії люди!
Учні співають гімн міста « Кривий Ріг – моє місто» І. Шевченко В. Удовенко
( Слайд №43 )
[size=13][size=13][size=13]
Категорія: Я у світі (Громадянська освіта) 3 клас | Додав: NataliG
Переглядів: 4782 | Завантажень: 429 | Рейтинг: 0.0/0

Схожі матеріали

Всього коментарів: 0


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]