П`ятниця, 19.04.2024, 23:49,

Сайт РМО вчителів початкових класів Саксаганського району м. Кривого Рогу
Особистий кабінет
Пропонуємо...
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Нас відвідали

Презентації

Головна » Кабінет вчителя » Ділимося досвідом » Ділимося досвідом

Розвиток зв’язного мовлення учнів початкових класів в умовах креативної освіти
[ Викачати з сервера (47.4 Kb) ] 25.03.2014, 01:24

Вступ

Робота з розвитку зв’язного мовлення є одним з основних завдань навчання рідної мови у початкових класах. Мова і мислення нерозривно пов’язані між собою. Навичок з мови малюки набувають, пізнаючи світ, дійсність, природні і суспільні явища; без них оволодіння основами наук неможливе.

Про початкове викладання рідної мови великий педагог К. Д. Ушинський говорив так: «Навчання дітей рідної мови має три мети: по-перше, розвинути в дітей ту природжену душевну здібність, яку називають даром слова; по-друге, ввести дітей у свідоме володіння скарбами мови і, по-третє, домогтися засвоєння дітьми логіки цієї мови. Ці три мети досягаються не по одинці, а у сукупності».

А це означає, що при вивченні рідної мови поряд з вивченням граматики надзвичайно велике значення має систематична робота з розвитку мови. Причому ця робота повинна проводитися у тісному зв’язку з граматикою, читанням. Отже, основним принципом організації занять з розвитку зв’язного мовлення є міцне поєднання цих занять з вивченням граматики і правопису,з уроками класного і позакласного читання та х іншими предметами.

Що може бути важливіше добре розвиненого мовлення? Без цього не буває успіху у навчанні, не буває справжнього спілкування і колективної праці. Сучасна програма висуває великі вимоги до мовного розвитку школяра. Працюючи над цим питанням, слід пам’ятати, що розвиток мовлення – процес складний, тривалий і творчий. Він неможливий без емоцій, захоплення.

Методика розвитку зв’язного мовлення учнів базується на принципі випереджувального засвоєння усного мовлення перед писемним, на врахуванні індивідуальних та вікових особливостей і можливостей. Навчання рідної мови, як відомо, практично спрямоване на зв’язні висловлювання, правильно побудовані за змістом, структурою та мовним оформленням.

Докладніше - викачати з сервера.

Категорія: Ділимося досвідом | Додав: Ann Заклад:|Автор:Карабут Л.М. E W
Переглядів: 2914 | Завантажень: 343 | Рейтинг: 0.0/0

Схожі матеріали

Всього коментарів: 0


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]