Мета: пояснити значення слова "храм", роль храму для міста; показати значення храму для людини, для її душі; вчити правилам відвідування храму, поведінки в ньому. Ознайомити зі словом "Біблія", з його значенням ; довести, що Біблія - це унікальна книга, книга мудрості й добра; підвести до розуміння того, що таку книгу читають і вивчають все життя. Розвивати уяву дітей; виховувати повагу до Творця. Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку Хід уроку І.Повторення.(Слайд ) 1. Є такі слова „мій рід". З кого складається „мій рід". 2. Покажіть фото своїх бабусь та дідусів та скажіть, як їх звати. 3. Як ти ставишся до своїх родичів? 4. Хто такі християни? ІІ. Робота над новою темою. Проект (елемент) Працюючи в парах, діти за малюнком, розповідають про місто і доповнюють свої розповіді мріями про місто. Вчитель підсумовує. 1. Велике, чудове наше рідне місто - Кривий Ріг. Як в ньому багато різних будинків (Слайд ). У житлових будинках мешкають люди. Серед будинків є школи, інститути, де вчиться молодь. Є магазини, музеї, театри. Часто, на вихідні, разом з батьками ви ідете гуляти по місту, милуватися його красою. І раптом, чуєте чудову музику, особливу музику (вмикається запис передзвону дзвіниць). Чи впізнали ви, що це за музика? Так, це дзвонять дзвони. Цей дзвін закликає людей прийти до особливого дому, який є храмом, церквою (Слайд ). 2. Розповідь про зовнішній та внутрішній вигляд церкви з використанням ілюстрації ікон. Розповідь притчі про те, чому люди стали будувати храм („Таємниця твоєї душі" ст.382) (Слайд ). Про храм говорять, що він - дім Божий. То, хто ж в ньому живе невидимий ? - Так, Бог. Коли ми ідемо до храму, то ми ідемо до Бога, щоб просто побути з ним, поговорити, звернутись з проханням. 3. Пауза для відпочинку. А зараз, покладіть голови на парту, закрийте очі, послухайте музику і подумайте, про що ви попросите Бога, коли прийдете до Храму. (Звучить „Вальс" Шопена).(Слайд ). 4. А тепер уявимо, що ми у церкві. Ставши перед іконою, перш за все помолимось, попросимо прощення за погані вчинки, а тоді звернемось до Бога з проханням.....Про що будете просити? (Діти діляться своїми думками). - Отже, можна просити у Бога здоров'я для близьких, для себе; можна просити допомогти стати кращими; можна просити миру і любові для всіх. - Читання оповідання „Про що молитися" („Таємниця твоєї душі" ст.45) 5. А у якому ж вигляді йти до церкви, як там себе поводити? (Слайд). Вчитель дає роз'яснення дітям (покрита голова у дівчаток, а у хлопців ні; перед входом перехреститися; у церкві не бігати, голосно не говорити, слухати священика). 6. Читання та пояснення змісту вірша Л.Полтави „До церкви" (зошит, ст. ).(Слайд ). 7. Коли ви побуваєте у церкві, то вийшовши з неї відчуєте, що не можете думати про щось погане. Совість спокійна, легка, ніби скрипка у руках музиканта. Тому і говорять: „душа співає" 8. В народі кажуть: "Книга вчить, як на світі жити". (Слайд ). Отже, читаючи книжку людина дізнається про все, що її цікавить. Книга допомагає людині виробити правильну поведінку. Тому книга повинна бути нашим постійним супутником. У кого з вас є дома бібліотека? Які в цій бібліотеці ваші особисті книжки? 9. Серед великого багатства книжок є одна особлива. (Слайд ). Вона не схожа ні на яку іншу. Її писав не один чоловік, а дуже багато людей. Вона писалась не один рік, а багато, багато років. В цій книзі описано і те, як створювалась Земля і люди, як жив і творив Господь Бог . Це - "Біблія" - "книга - книг". (Звернути увагу дітей на виставку різних видань Біблії) 10. А як ви думаєте, ми є авторами якої книги? - Так, кожний день прожитий нами, це ніби сторінка книжки. III. Висновок Про які справи ми можемо записати у цій книжці, добрі чи погані? Намагайтесь жити так, щоб ваша книга життя складалась з добрих справ.
IV. Підсумок ( Слайд ). як по іншому можна сказати про храм? (дім Божий) навіщо ходити до храмy? як себе треба поводити у храмі? що це за книга "Біблія"? Про що розповідає Біблія?
|